O nas

Grupa ARA dostarcza innowacyjne i kompleksowe usługi z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej, których celem jest poprawa efektywności procesów produkcyjnych. Firma została założona w 2002 roku. Początkowa działalność koncentrowała się na branży spożywczej, w szczególności na zakładach mięsnych, mleczarniach oraz browarach. W późniejszych latach spółka poszerzała realizacje o kolejne branże, takie jak przemysł tłuszczowy, paliwowy, utylizacja odpadów czy oczyszczalnie.

Zobacz jak pracujemy

Dlaczego warto skorzystać
z naszych usług?

17

lat doświadczenia

50

wykwalifikowanych pracowników

2000

zrealizowanych projektów

350

zadowolonych klientów

18

krajów na świecie

Nasze wartości

   Innowacyjność

Świat i technologia szybko się zmienia. Aby za nimi nadążyć trzeba konsekwentnie śledzić najnowsze rozwiązania technologiczne z różnych dziedzin. Dlatego z myślą o naszych klientach na bieżąco podnosimy swoje kwalifikacje. Stworzyliśmy Centrum Badawczo-Rozwojowe, w którym pracujemy nad rozwiązaniami specjalnie dedykowanymi dla przemysłu i automatyki.

 Dbałość o szczegóły

W celu zapewnienia wysokiej jakości, do produkcji szaf sterowniczych, wykorzystujemy zaawansowany technicznie park maszynowy, który składa się między innymi ze stanowisk automatycznej prefabrykacji okablowania, laserowej obróbki mechanicznej oraz systemu automatycznego dokręcania połączeń śrubowych zgodnie z momentem wskazanym przez producenta.

Budowanie długoterminowych relacji

 Powracający klient jest najlepszym dowodem na dobrze wykonaną usługę. Duża część klientów docenia naszą pracę, dlatego z przyjemnością możemy pochwalić się zrealizowanymi projektami w ponad 19 krajach oraz współpracami trwającymi nieprzerwanie od 10-15 lat.

 Kompleksowość

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, jakie rynek stawia przed naszymi kontrahentami, stworzyliśmy szeroką ofertę usług, od projektowania, wykonawstwa instalacji elektrycznych, budowania szaf sterowniczych i programowania, przez robotyzację i wsparcie programistyczne. Zapewniamy bezpieczeństwo i pomoc na każdym etapie realizacji naszych projektów.

 Elastyczność

Doskonale rozumiemy, że każda branża jest inna i niestandardowe problemy wymagają indywidualnego podejścia. Dlatego proponowane przez nas rozwiązania nie są rozwiązaniami „z półki”. Każdy projekt jest przemyślany, zaprojektowany i dopasowany do wymagań i specyfiki warunków panujących w danym zakładzie lub projekcie.

   Profesjonalizm

Stale podnosimy poziom świadczonych usług, dlatego systematycznie szkolimy naszych pracowników. W naszym zespole znajdziemy specjalistów z zakresu zarządzania projektami, BHP, ochrony środowiska, audytorów wewnętrznych HACCAP, ISO 9001:2015, a przekazywana przez nas dokumentacja jest przejrzysta oraz zgodna z CE i dyrektywą maszynową.

Nagrody i wyróżnienia

Nasze oddziały

Gdańsk

AMT

Gdański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

jerzy.rybka@amt.systems

Elbląg

ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej

ul. Browarna 83C, 82-300 Elbląg

trade@arapap.com.pl

Wrocław

ARA PAP oddział we Wrocławiu

ul. Kobierzycka 10, 52-315 Wrocław

wroclaw@arapap.com.pl

ARA PAP oddział we Wrocławiu ul. Kobierzycka 10, 52-315 Wrocław wroclaw@arapap.com.pl

ARA PAP oddział we Wrocławiu

ul. Kobierzycka 10, 52-315 Wrocław

wroclaw@arapap.com.pl

ARA PAP oddział we Wrocławiu

ul. Kobierzycka 10, 52-315 Wrocław

wroclaw@arapap.com.pl

Kontakt

GRUPA ARA
82-300 Elbląg, ul. Antoniego Czuchnowskiego 6

biuro@arapap.com.pl
tel centr. +48 55 307 09 00

Masz pytania? Napisz do nas!

Firma ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Utworzenie Centrum Badawczo – Rozwojowego innowacyjnych rozwiązań w obszarze robotyki i automatyki przemysłowej.”


Celem projektu jest rozwój działalności badawczo-rozwojowej spółki ARA PAP oraz przeprowadzenie prac B+R, które skutkować będą opracowaniem wysoce innowacyjnych technologii z obszaru robotyki i automatyki przemysłowej, w pełni wpisuje się w założenia Strategii rozwoju Społeczno-Gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020.
Rezultatem prac badawczo-rozwojowych firmy ARA PAP Sp. z o. o. będą nowatorskie rozwiązania w dziedzinie robotyki i automatyki przemysłowej,

Wartość projektu: 6 691 200,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 3 808 000,00 zł

ARA PRZEDSIĘBIORSTWO AUTOMATYKI PRZEMYSŁOWEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt pn. „Zwiększenie konkurencyjności ARA PAP na rynkach zagranicznych” współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.2 Internacjonalizacja MŚP

I. Cele projektu

Celem projektu jest zwiększenie konkurencyjności ARA PAP na rynkach zagranicznych poprzez wdrożenie modelu biznesowego związanego z internacjonalizacją działalności. Prace prowadzące do przygotowania wspomnianego modelu biznesowego zostały przeprowadzone w sierpniu 2018 r. przez zewnętrznego doradcę w zakres których wchodziło wskazanie rynków docelowych, analiza dotychczasowego modelu biznesowego przedsiębiorstwa wraz z propozycją zmian pod kątem internacjonalizacji, rekomendacje w zakresie reorganizacji przedsiębiorstwa oraz opracowania koncepcji wejścia na rynek zagraniczny. Głównymi usługami eksportowymi Wnioskodawcy są usługi w zakresie projektowania i implementacji systemów automatyzujących procesy produkcji. Docelowe rynki zagraniczne, które będą kierunkami eksportu oferty Wnioskodawcy to: Włochy oraz Rosja.

II. Planowane efekty

Realizacja przedmiotowego projektu będzie odpowiedzią na potrzebę rozwoju przedsiębiorstwa, poprzez wejście Wnioskodawcy na rynki zagraniczne, a co za tym idzie poszerzania grona odbiorców swojej gamy produktów. W wyniku realizacji projektu Wnioskodawca pozyska wiarygodnych partnerów handlowych na rynkach docelowych, zwiększy rozpoznawalność swojej marki dzięki czemu zyska odbiorców końcowych na rynkach zagranicznych. Ugruntowanie pozycji rynkowej, a tym samym wzrost sprzedaży pozwolą firmie na podjęcie kolejnych działań rozwojowych.

III. Wartość projektu

Wydatki ogółem: 952 971.00 PLN

Wydatki kwalifikowalne: 783 300.00 PLN

IV. Wkład Funduszy Europejskich

Kwota dofinansowania: 665 805.00 PLN