GRUPA ARA Automatyka przemysłowa

Nowatorskie rozwiązania

Nasze doświadczenie jest owocem wielu wykonanych projektów, w których zawsze spełniamy wysokie wymagania naszych klientów.

Publikacje

Wdrażamy rozwiązania informatyczne firmy Profesal wspomagające zarządzanie i działalność operacyjną firm. Podstawowe funkcjonalności oprogramowania to: zarządzanie projektami, zasobami, produktami, sprzedażą i dokumentami, organizacja pracy, analiza danych, CMMS, baza wiedzy, śledzenie rentowności projektów. Oprogramowanie charakteryzuje się wysoką elastycznością i dużymi możliwościami dostosowawczymi. Istnieje możliwość integracji z innymi programami (Symfonia).

Jak już pewnie niektórzy pracownicy zakładu ML zauważyli, z Centrum Produkcji u Dystrybucji Optyki (MLLO) pojawiła się nowa instalacja. Mowa tu o sześcioosiowym manipulatorze (Robocie Kawasaki F930L), który został zainstalowany przy prasie krawędziowej SAFAN S8 przez kolegów z firmy ARA - generalnych wykonawców instalacji.

W firmach produkcyjnych zarządzanych zgodnie z filozofią ciągłego doskonalenia chlebem powszednim jest gromadzenie dużej ilości danych w celu ich późniejszej analizy i podejmowania akcji korekcyjnych.

Robot w mleczarni. Maszyna odciąża pracowników monieckiej spółdzielni. Dźwigać 25-kilogramowe worki przez osiem godzin dziennie? Dla robota to pestka.

Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach jest jednym z najprężniej rozwijających się zakładów branży mleczarskiej w Polsce. Specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających typu holenderskiego i szwajcarskiego, masła, miksów tłuszczowych oraz wyrobów proszkowanych: serwatki w proszku i odtłuszczonego mleka w proszku.