GRUPA ARA Automatyka przemysłowa

Nowatorskie rozwiązania

Nasze doświadczenie jest owocem wielu wykonanych projektów, w których zawsze spełniamy wysokie wymagania naszych klientów.

Firma ARA Spółka z o.o. została założona 2002 roku przez udziałowców, którzy swoje bogate, kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe postanowili połączyć i wykorzystać we własnej firmie. Od początku istnienia działalność firmy ukierunkowana jest na usługi dla przemysłu spożywczego. W następnych latach naszą ofertę poszerzyliśmy o kolejne branże: przemysł tłuszczowy czy paliwowy.
W 2007 roku utworzyliśmy firmę ARA Trade, która zajmuje się zaopatrzeniem, logistyką oraz sprzedażą hurtową i detaliczną.
W kolejnym roku powstała ARA Olsztyn, która jest odpowiedzią na wzrost zapotrzebowania rynku na wykorzystanie robotów przemysłowych oraz początkiem tworzenia w Grupie firm regionalnych.
Znamy technologię, specyfikę przemysłu spożywczego oraz wymagania norm ISO i HACCP. Posiadamy uprawnienia audytorów wewnętrznych tych systemów.
Efekty naszej pracy zostały docenione przez wiele znaczących firm o zasięgu międzynarodowym m.in. ProLeiT , Ocme, Astor, Gea Group   - od lat wiążą nas umowy partnerskie.

Firma ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Utworzenie Centrum Badawczo – Rozwojowego innowacyjnych rozwiązań w obszarze robotyki i automatyki przemysłowej ”
 
Celem projektu jest rozwój działalności badawczo-rozwojowej spółki ARA PAP oraz przeprowadzenie prac B+R, które skutkować będą opracowaniem wysoce innowacyjnych technologii z obszaru robotyki i automatyki przemysłowej, w pełni wpisuje się w założenia Strategii rozwoju Społeczno-Gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020.
Rezultatem prac badawczo-rozwojowych firmy ARA PAP Sp. z o. o. będą nowatorskie rozwiązania w dziedzinie robotyki i automatyki przemysłowej,

Wartość projektu: 6 691 200,00 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 3 808 000,00 zł